دانشگاه

تحصیل در دانشگاه های کانادا

هدف ازتحصیل در دانشگاه،  پرورش و تقویت مهارتهای علمی و تئوریک دانشجویان است و این امکان را برای فارغ التحصیلان فراهم می سازد که وارد بازار کار شوند. دوره های تحصیلی در دانشگاه به مقاطع زیر تقسیم کرد:

 • دوره های ۲ساله فوق دیپلم
 •  دوره های ۴ساله لیسانس
 • دوره های ۲ ساله فوق لیسانس 

پذیرش و تحصیل در دانشگاههای کانادا شرایط سخت تری را نسبت به کالج ها داشته و همچنین بسته به  مقطع تحصیلی شرایطشان متغیر است.دانشجویان بین المللی برای دریافت پذیرش از دانشگاه باید مدرک زبان آکادمیک خود را ارائه دهند که بر اساس نوع رشته متغیر میباشد.

تحصیل در دانشگاه به نسبت کالج پرهزینه‌تر و طولانی‌تر است و قاعدتا در دراز مدت و با کسب فرصتهای شغلی مناسب میتوان درآمد بالاتری را باید در انتظار داشت.

موسسه پیشگامان
مزایای

تحصیل در دانشگاه

 • بالا بردن سطح علمی و آکادمیک
 • دریافت مدارج علمی در مقاطع مختلف
 • کسب در آمد بالا

ارزیابی مدارک تحصیلی ایران با کانادا

موسسه WES یک سازمان غیر انتفاعی می باشد که عهده دار تایید و ارزشیابی مدارک تحصیلی شما برای مهاحرت به کانادا می باشد. متقاضیان در برنامه های گوناگون مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی ،ملزم به ارسال مدارک خود برای معادل سازی و تایید به این موسسه می باشند. ارزیابی در این موسسه به سه دسته تقسیم می شود:

 • ارزیابی مدارک برای ارسال به اداره مهاجرت کانادا (Evaluation for Immigration) .
 • ارزیابی واحد به واحد (Course by Course) که برای اهداف تحصیلی و ارایه به موسسات آموزشی و دانشگاهی کاربرد دارد.
 • ارزیابی مدرک به مدرک   (Document by Document)  که به منظور کار و مهاجرت و برای ارگانهای دولتی  کاربرد دارد.
لینک موسسه World Education Service

زبان

داشتن مدرک بین المللی زبان یکی از شروط اصلی پذیرش در دانشگاه می باشد، زیرا بدون دانستن زبان ، دانشجو با مشکل زیادی مواجه خواهد شد که بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه می توانید سطح متفاوتی داشته باشد.ولی ناگفته نماند در صورتی که دانشجو شرایط پذیرش را به طور کلی دارا باشد و نمره زبان او به حداکثر نرسد، میتواند پذیرش مشروط بگیرد بدین معنا که دوره های زبان دانشگاه را بعنوان پیش نیاز در حین یا قبل از شروع رشته خود تکمیل نماید. طول دوره زبان به سطح زبان متقاضی در روز تعیین سطح بستگی دارد و ممکن است به ۱ الی ۳ ترم به طول بیانجامد و قطعا بار مالی نیز برای آن متحمل خواهید شد.

مشاوره تخصصی در زمینه کانادا

شرکت پیشتازان کانادا با داشتن تیم تخصصی خود مفتخر است که در خدمت تمامی ایرانیان و فارسی زبانان عزیز برای مهاجرت تحصیلی و بیزینسی آنان باشد. ما از آغاز راه پر پیچ و خم مهاجرت تا روز شهروندی در کنار تک تک موکلین خود هستیم.

مقاطع تحصیل در دانشگاه های کانادا

تحصیل در دانشگاه ها به سه بخش عمده تقسیم می شود:

 1. لیسانس
 2. فوق لیسانس
 3. دکترا

یکی از مهمترین مواردی که درخواست کنندگان دریافت پذیرش در مقاطع فوق لیسانس و دکتری باید در نظر داشته باشند به شرح زیر است

 1. معدل بالای ۱۵
 2.  داشتن مدرک زبان آکادمیک، تافل،
 3.  داشتن مدرک بین المللیGMAT و یا GRE
 4.  داشتن مقالات بین المللی
 5.  داشتن سوابق پژوهشی قابل استناد
 6. رزومه یا CV قوی
 7. انگیزه نامه 

هزینه

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا بسته به رشته تحصیلی، شهر و استان انتخابی و همچنین شرایط پذیرش هر دانشگاه متفاوت می باشد . همچنین هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به مراتب بالاتر از دانشجویان بومی آن می باشد. هزینه تحصیل در کانادا در دانشگاه‌های شهرهای بزرگ این کشور، در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه‌یافته به‌صرفه‌تر است. اگر شهر کوچک‌تری را انتخاب کنید، هم هزینه تحصیل وهم هزینه زندگی برایتان مناسب‌تر خواهد بود

یکی از شرایط لازم جهت اخذویزای دانشجویی  برای دانشجویان خارجی. در کانادا این است که گواهی تمکن مالی ارایه  کنند که بر اساس این گواهی، متقاضی پذیرش تحصیلی کانادا باید توانایی پرداخت هزینه‌های یک سال اول زندگیش را داشته باشد. به‌علاوه، پیش از آغاز ترم تحصیلی، شهریهٔ ترم اول می بایست بطور کامل پرداخت گردد. 

اجازه کار پس از تحصیل

 

دولت کاناداشرایط خوبی را برای کار کردن در حین تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم نموده است.این شرایط کار برای دانشجوی بین المللی براساس نوع دوره تحصیلی به کار تمام وقت یا کار پاره وقت تقسیم میشود. دانشجویانی که در دوره های تمام وقت تحصیل می کنند امکان این را دارند که به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند وحداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند . اما دانشجویان پاره وقت در صورت داشتن مجوز کار محدودیتی در زمان کاری نخواهند داشت.

درآمد کار دانشجویی در کانادا

درآمد در کانادا به دو صورت درآمد بر اساس هرساعت کاری  ( Pay per Hour ) و یا درآمد به صورت ثابت سالانه ( Salary ) محاسبه می گردد. حقوق افراد هر دو هفته یک بار پرداخت میشود و حداقل حقوق را در کانادا در هر استان متفاوت است.

 نکته مهم برای شما دانشجویان این است که  هیچ تفاوتی بین حداقل حقوق کار دانشجویی در کانادا با افراد بومی و سیتیزن وجود ندارد.

تغییر زبان

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com