سایر ویزاها

اکسپرس اینتری (Express Entry)

از ژانویه سال ۲۰۱۵‌ سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) سیستم جدیدی به نام اکسپرس اینتری یا مهاجرت سریع به کانادا (Express Entry) ایجاد کرده است که بر طبق آن ، متقاصیان اقامت دائم براساس برنامه های مهاجرتی اقتصادی فدرال خواهد بود:

 • برنامه نیروهای کارمتخصص فدرال Federal Skilled Worker Program
 • برنامه نیروهای فنی فدرال Federal Skilled Trades Program
 • تجربه کانادایی    Canadian Experience Class

بدین ترتیب هر استان قادر خواهد بود براساس نیاز بازار کارخود نیروی کار استخدامی ماهر را از طریق برنامه گزینشی استانی (PNPs) از میان دسته انبوهی نیروی زبده که ازطریق برنامه مهاجرت فوری (Express Entry) وارده شده اند،انتخاب کند.

با این برنامه (Express Entry) افراد می توانند از طریق روش های در نظر گرفته شده وارد رقابتی عظیم با دیگر کاندیدهای زبده کار شوند. دولت فدرال کانادا ، دولتهای استانی و کارفرمایان کانادایی می توانند از میان این گروه نیروی کار مورد نظر خود را پیدا کنند. کارفرمایان کانادایی ابتدا باید تمام تلاش خود را برای پیدا کردن نیروی کار انجام بدهند تا فرصت های شغلی باقی مانده را با شهروندان یا افراد اقامت کانادا پر کنند. سپس چنانچه نیروی مورد نظر را در بین شهروندان یا افراد اقامت دائم کانادا پیدا نکردند می توانند در بین کاندید های مهاجرت سریع به کانادا (Express Entry) نیروی مورد نظر را جست و جو کنند.

برنامه مهاجرت فوری یا همان اکسپرس اینتری، و مسئولین بانک کار کانادا به کارفرمایان واجد شرایط و نیروهای خارجی متخصص این امکان را می دهد که آسان تر یکدیگر را بیابند و وقتی نیروهای خارجی به کشور وارد شدند سریعتر شروع به کار کنند.

افرادی که امتیاز بیشتری نسبت به دیگران داشته باشند به زودی از طرف کارفرمایان کانادا دعوت نامه (ITA) دریافت خواهند کرد.

مواردی که بابت آن افراد امتیاز کسب خواهند کرد بدین قرار است:

 • پیشنهاد کاری
 • کاندید اقامت دائم برای یکی از استان ها یا حوزه ها
 • تجربه و مهارت

هر یک ازاین عوامل به موفقیت افراد در کانادا کمک شایانی خواهد کرد.

از مزایای این روش مهاجرتی میتوان به این دو نکته اصلی اشاره کرد:

 • پردازش سریع و کارامد تر تقاضانامه ها
 • پاسخگویی بهتر به بازار کار در کانادا

نکته مهم: استان کبک کانادا از برنامه مهاجرت فوری برای جذب نیرو و اعطای اقامت دائم کانادا استفاده نمی کند.

مهاجرت از طریق نیروی ماهر فدرال (Federal Skilled Worker)

برنامه نیروی متخصص فدرال براساس توانایی متقاضی در زمینه تخصص تحصیلی و سابقه کار کسب شده و نیاز بازار کار و اقتصاد کانادا ایجاد شده است. برای واجد شرایط شدن متقاضی مهاجرت می بایست:
– دارای یکسال سابقه کار تمام وقت طی ده سال گذشته در یکی از 50 رشته اعلام شده زیر باشد.
– دارای مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه طبق نمره و امتیاز مشخص شده
– داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی یا تحصیل در مقطع PHD در دانشگاه های کانادا
– داشتن پول کافی هنگام ورود به کانادا
– نداشتن سوء پیشینه و گذراندن بخش مدیکال – مدرک پزشکی
–  کسب 67 امتیاز از فاکتور های مشخص شده توسط اداره مهاجرت کانادا به شرح زیر:
1-   تحصیلات: از این بخش 25 امتیاز کسب خواهید نمود
2-  زبان خارجه: از این بخش 28 امتیاز(24 امتیاز زبان اصلی-4امتیاز زبان دوم) کسب خواهید نمود.
3-  تجربه کار: از این بخش 15 امتیاز کسب می کنید.(کسب حداقل 9امتیاز اجباری است)
4-  سن: از این بخش 12 امتیاز کسب خواهید نمود.
5-  پیشنهاد شغلی: از این بخش 10 امتیاز کسب خواهید نمود.
6- انطباق پذیری در کانادا: از این بخش 10 امتیاز کسب خواهید  نمود.

 این سقف پذیرش و لیست مشاغل جدید کانادا از تاریخ May 1, 2014  شروع شده است.
در این لیست 50 رشته پذیرش می گردند که برای شروع شما نیاز به ارزیابی مدارک خود توسط یک موسسه کانادایی و همچنین مدرک زبان آیلتس یا تف دارید. 

 • مدرک زبان مورد نیاز نیروی متخصص فدرال :
  حداقل نمره زبان  برابر CLB 7 که این مدارک 2 سال از زمان صدور برگه زبان نزد سازمان مهاجرت کانادا اعتبار دارد. 
  مدارک زبان سازمان های زیر قابل قبول است:

         1- CELPIP  که این مدرک را شما در کانادا می توانید بگیرید وبرای ایرانیان مقیم در ایران مدرک آیلتس راحت تر می باشد. ولی جهت اطلاع، شما می بایست نمره Celpip برابر 4L که برابر CLB 7  است را دریافت کنید.

         ۲- IELTS مدرک آیلتس در ایران توسط چند سازمان برگزار می گردد و همچنین در کشورهای همسایه مانند ارمنستان، ترکیه  قابل امتحان دادن است. شما می بایست حداقل نمره 6 را در تمام 4 مهارت (خواندن، نوشتن، مکالمه، گوش دادن) بدست آورید.

         ۳- TEF مدرک زبان فرانسه (با داشتن این مدرک میتوانید از طریق استان کیک نیز واجد شرایط شوید) شما می بایست نمره 206 در خواندن، 248 در شنیدن و 309 در مکالمه و نوشتن را داشته باشد تا شما واجد شرایط شوید.

برنامه های استانی (PNP)

 این برنامه مهاجرتی یکی از روش های سریع برای دریافت اقامت دائم کانادا می باشد. برنامه های استانی این شرایط را را برای استان ها مختلف کانادا ایجاد می کند تا افرادی که قصد مهاجرت و خواهان زندگی در آن استان هستند را انتخاب کنند. هر یک از این استانها، برنامه های انتخاب استانی منحصر به خود دارند و توافق نامه ای با سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) امضا می کنند که از طریق آن می توانند افرادی را که شرایط مورد نظر را دارا هستند انتخاب نمایند.

مشاوره تخصصی در زمینه کانادا

شرکت پیشتازان کانادا با داشتن تیم تخصصی خود مفتخر است که در خدمت تمامی ایرانیان و فارسی زبانان عزیز برای مهاجرت تحصیلی و بیزینسی آنان باشد. ما از آغاز راه پر پیچ و خم مهاجرت تا روز شهروندی در کنار تک تک موکلین خود هستیم.

ویزای کار از طریق تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class CEC)

این روش برای متقاضیانی طراحی شده است که  تجربه کار در کانادا را داشته اند و از طریق برنامه تجربه کانادایی میتوانند به اقامت دائم را کانادا برای خود و خانواده خود شوند.

همچنین این برنامه برای دانشجویان بین المللی  که در دوره Post Graduate Work Permit خود را تکمیل نموده اند مسیر همواری است برای رسیدن به اقامت دائم در داخل خاک کانادا.

چنانچه شما در ماهای آخر دوره کار پس از تحصیل خو هستید همین امروز با ما تماس بگیرید تا با توجه به شرایط امروز شما را برای اقدام به اقامت دائم کانادا راهنمایی و مشاوره کنیم.

 شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

 •  یک سال تجربه کار کانادایی مجاز در سه سال قبل از درخواست، که درآمد داشتید و آن شغل در لیست یک از شغل های گروه 0 A B بوده است.
 • داشتن حداقل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی با CLB 5 در مشاغل گروه B و  CLB7 در مشاغل گروه 0 و A
 • متقاضی نباید قصد زندگی در کبک را داشته باشد. 
تغییر زبان

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com