ویزای کار

ویزای کار

 افراد غیر مقیم و یا غیر شهروند در کشور کانادا برای کار کردن در این کشور می باست اقدام به دربافت مجوز اجازه کار نمایند.

ویزای کار در کانادا به دو دسته تقسیم میشود:

۱- مجوز کار با تایید وزارت کار کانادا

۲-مجوز کار بدون نیاز به تایید وزارت کار ورفاه اجتماعی کانادا

مجوز کار موقت در کانادا که نیاز مند به تایید وزارت کار دارند

همه ساله تعداد بیشماری نیروی کار خارجی با استفاده از مجوز های کار موقت، برای کار به کشورکانادا سفر می کنند و از مزایای کاری و اجتماعی این کشور بهرمند می شوند.نیروهای متخصص خارجی معمولا برای اینکه بتوانند ویزای موقت کار را از سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا می بایست از یک کارفرمای کانادایی مقیم یا شهروند پیشنهاد کار داشته باشد. این روند دارای مراحل مختلفی است که در زیر به اختصار درج شده است.

 1. اقدام به دریافت  LMIA توسط کارفرمایی که نیاز به استخدام نیروی ماهر خارجی دارد. 
 2. کارفرما پیشنهاد کار موقتی برای جذب نیروی کار خارجی ارائه می کند.
 3. در این مرحله نیروی کار می بایست برای مجوز کار خود اقدام کند.
 4. پس از بررسی جامع ،مجوز کار صادر می شود.

۱- درخواست کارفرما برای اخذ تاییدیه LMIA

قبل از صدور یک مجوز کار موقت، کارفرمای کانادایی که قصد استخدام یک نیروی کار خارجی را دارد، باید برای اخذ مجوز کار اقدام، LMIA آن را دریافت نماید. این گواهی در صورتی داده می شود که برای انجام آن شغل  کارفرما نتواند از هیچ یک از شهروندان مقیم داخل کشور کانادا استفاده نماید.

مشاغلی وجود دارند که نیاز به دریافت و تاییدیه وزارت کار کانادا ندارند و در این شرایط افسر اداره مهاجرت کانادا می توانند بدون تاییدیه LMIA نیز مجوز کار صادر کنند. در زیر به نمونه هایی از این شرایط بسنده می کنیم:

 • در شرایطی که دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کانادا و دوره ی تحصیلی آنها از دوره کو-آپ دارند.
 • به همسر فردی که دارای مجوز کار است و به برخی از دارندگان مجوز تحصیل کانادا، اجازه کار در کانادا داده شود. 
 • ماهیت کار خیرخواهانه و مذهبی باشدو غیره….

۲-  پیشنهاد کار موقت از سوی کارفرما

بعد از دریافت مجوز کار LMIA ، کارفرمای کانادایی می تواند یک پیشنهاد کار موقت برای نیروی کار ماهر خارجی ارایه نماید در این زمان است که کارفرما باید کپی از مجوز LMIA را همراه با جزئیات شرایط پیشنهاد کار پیشنهادی خود را به نیروی کار خارجی ارسال نماید.

۳- درخواست مجوز کار توسط نیروی کار خارجی

متقاضی کار همراه با این مدارم دریافتی از جانب کارفرما و مدارک تکمیلی خود می باید برای اخذ مجوز کار موقت کانادا به ESDC درخواست خود را ارائه دهد.

۴- صدور مجوز کار

درمرز ورودی کانادا هنگام ورود نیروی کارافسر برون مرزی کانادا (CBSA) مجوز کار موقت کانادا را برای شما صادر خواهد کرد.

خاطر نشان می شود که مجوز کاری که برای یک شغل خاص در کانادا صادر می شود محدود به آن شغل است. در نتیجه، کارمند فقط باید برای کارفرمایی کار کند که در مجوز کاری اش مشخص شده است. اگر او شغل متفاوتی پیدا کند و  اقامت دائم  کانادا را هنوز دریافت نکرده باشد، باید برای شغل جدید خود درخواست داده و  مجوز کار جدیدی دریافت کند.

برنامه انتقال درون شرکتی (Intra-Company Transfers)

شرکتهای بین المللی که شرکت مادرو شعب، آن در کانادا هستند، می توانند کارکنان اصلی خود در خارج از کانادا را از طریق برنامه انتقال بین شرکتی، به کانادا بیاورند و با این برنامه نیازی به اخذ مجوز کار( LMIA )ندارد. هرچند بی نیاز از LMIA هستند ولی باید از تمامی شرایط حاکم بر کار موقت در کانادا تابعیت کنند.

کارکنان انتقالی باید دارای یک سال سابقه ی کار تمام وقت در شرکت خارجی داشته و برای انجام کار مشابه که در کشور مبدا انجام می دادند، به  کانادا آمده باشند. کار در کانادا باید زیرمجموعه یکی از سه سمت زیر باشد:

 • اجرایی
 • مدیریت ارشد
 • دانش تخصصی

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا(Post Graduate Work Permit)

دولت کانادا برای دانشجویانی که در مقطع دیپلم یا بالاتر در مراکز معتبر در کانادا تحصیل کرده اند شرایط کاری مناسبی فراهم نموده است. این افراد بعد از اتمام تحصیل خود بسته به تعداد سال تحصیل خود تا سقف سه سال و تنها برای یکبار مجاز هستند که با اجازه کار خود در کشور کانادا کار کرده وتجربه کار کانادایی برای خود جمع آوری کنند. این مجوز کار قابل تمدید نمی باشد و بعد از اتمام این دوره متقاضیان واجد شرایط می توانند برای اقامت دائم از خود از طریق (Canadian Experience Class (CEC یا همان تجربه کار کانادایی اقدام نمایند. با دریافت  PGWPP یا همان ویزای کار پس از تحصیل در کانادا، متقاضی می تواند به صورت تمام وقت کار کند. سابقه کار مورد قبول در برنامه تجربه کانادایی، از پس از تحصیل محاسبه میشود. این مجوز کار متقاضی را محدود به یک کارفرمای خاص نمی کنندو  لازم نیست در زمان درخواست اجازه کار، پیشنهاد کار داشته باشند.

 مهلت اقدام برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

۹۰ روز پس از فارغ التحصیلی مهلت دارید تا برای PGWPP درخواست دهید. این زمان از اولین روز فارغ التحصیلی شروع میشود. نکته بسیار مهم این است که شما باید در زمانی درخواست دهید که استادی پریمت شما هنوز معتبر می باشد.  

مشاوره تخصصی در زمینه کانادا

شرکت پیشتازان کانادا با داشتن تیم تخصصی خود مفتخر است که در خدمت تمامی ایرانیان و فارسی زبانان عزیز برای مهاجرت تحصیلی و بیزینسی آنان باشد. ما از آغاز راه پر پیچ و خم مهاجرت تا روز شهروندی در کنار تک تک موکلین خود هستیم.

ویزای همراه دانشجویان

همسر دانشجوی خارجی که در کشور کانادا در رشته اصلی خود در حال تحصیل است این امکان را دارد تا برای ویزای کار اقدام نماید. همسر و فرزندان دانشجو میتوانند  تا زمانی که او مشغول به تحصیل است در این کشور کار کندبنابراین شما می توانید از ابتدا و همزمان با ویزای دانشجویی کانادا خود  برای همسر خود اقدام به مجوز کار کرده یا پس از ورود متقاضی اصلی به کانادا اقدام نمایید.این ویزا تا پایان دوره تحصیل دانشجو قابل تمدید می باشد.

تغییر زبان

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com