تحصیل در کانادا

 هر ساله توسط نشریه معتبر تایمز  بیش از ۵ دانشگاه کانادایی را می‌توان در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان دید که خود موید سیستم آموزشی به روز و منطبق بر بالاترین استانداردهای جهانی است. بنابراین بسیار منطقی به‌نظر می‌رسد متقاضیان زیادی از سرتاسر جهان برای تحصیل در کانادا اقدام کنند.

دانشگاه‌های معروفی همچون تورنتو، مونترال، مک‌مستر، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا تنها بخشی از دانشگاه‌های معتبر و بین‌المللی کشور کانادا هستند که هر ساله در لیست بهترین دانشگاه‌‌های جهان قرار می‌گیرند. اما حتی در سایر شهرها و استانهای دیگر کانادا که نسبتا نزد ایرانیان شناخته شده نیستند نیز می‌توان دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی تراز اولی را جستجو کرد که از لحاظ استاندارد، کیفیت آموزشی و اعتبار مدارک دانشگاهی با دانشگاه‌ها و موسسات ایرانی فاصله دارند!

مقاطع تحصیلی در کانادا

تحصیل در مدرسه

در کشور کانادا سیستم آموزشِ جمعی قوی و مجهزی دارد که عمدتاً به شکل استانی مدیریت می‌شوند اما از آنجا که سیستم آموزشی تحت نظارت دولت فدرال قرار دارد، استانداردهای آموزشی در سراسر کشور تا حد زیادی یکپارچه باقی می‌مانند. در کشور کانادا هم سیستم آموزش همگانی و هم سیستم آموزش خصوصی وجود دارد. 

تحصیل در کالج

دوره های کالج دوره هایی هستند که بیشتر روی مهارت های کاربردی و مربوط به بازار کار تمرکز دارند. این دوره ها در کشور کانادا بسیار پر استقبال بوده و شمار زیادی از دانشجویان کانادایی و بین المللی در این دوره ها تحصیل میکنند. شرایط ورود به دوره های کالج در کانادا، نسبت به دانشگاه ها ساده تر می باشد.

تحصیل در دانشگاه

هدف ازتحصیل در دانشگاه،  پرورش و تقویت مهارتهای علمی و تئوریک دانشجویان است و این امکان را برای فارغ اتحصیلان فراهم می سازد که وارد بازار کار شوند..

همه چیز درباره ویزای تحصیلی

 • راهنمای پذیرش تحصیلی از کانادا
 • تمکن مالی جهت ویزای کانادا
 • مجوز تحصیلی
 • کار دانشجویی در کانادا

دریافت پذیرش تحصیلی در کانادا نیاز به داشتن اطلاعاتی کاملی از هزینه های مربوط به تحصیل در کانادا و شرایط پذیرش مورد نیاز دانشگاه و یا کالج و مدارس مربوطه را دارد.دریافت ویزای دانش آموزی کانادا فرصتی خوب است یرای آشنایی با فرهنگ های مختلف، در کنار آموزش با کیفیت بالا که سبب پرورش استعدادها  و  بروز و یا تقویت خلاقیت های فردی افراد در محیط آموزشی چند ملیتی گردد.  

بر اساس اطلاعات سایت اداره مهاجرت کانادا فرد متقاضی تحصیل پس از دریافت پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی معتبر بر اساس شرایط خود باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کند .سوالی که ذهن بسیاری از علاقمندان به تحصیل در کانادا را به خود مشغول میکند اینست که چه میزان پول برای دریافت ویزای تحصیلی کافیست و راههای اثبات آن کدام است؟

اثبات توانایی مالی به آفیسر اداره مهاجرت یکی از اصلی ترین موارد در مرحله آخر اخذ ویزای تحصیلی می باشد. اثبات این مسئله که دانشجو توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را به ویژه در یکسال اول دوره تحصیل دارد، حائز اهمیت است.

مجوز تحصیلی (study permit) مدرکی است که به دانشجویان  و محصلین خارجی اجازه می دهد در دانشگاه های  و مدارس معتبر کانادا تحصیل کنند.

باید توجه داشته باشید که در کانادا مجوز تحصیلی با ویزا تفاوت دارد. مجوز تحصیلی برای تمام مدت تحصیل به علاوه ۹۰ روز اعتبار دارد که این زمان برای ترک خاک کانادا یا تمدید اقامت در نظر گرفته شده است. دانشجویان تمام وقت با داشتن مجوز تحصیلی اجازه کار پاره وقت در داخل دانشگاه ها یا بیرون از آن را دارند.

بر اساس قوانین کانادا ، شرایط کار دانشجویی در کانادا براساس نوع دوره تحصیلی به کار تمام وقت یا کار پاره وقت تقسیم بندی میشود. دانشجویان با شرایط تحصیل تمام وقت ،میتوانند به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند اما کار نیمه وقت این دانشجویان در کانادا حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته مجاز است . اما دانشجویان پاره وقت در صورت داشتن مجوز کار محدودیتی در زمان کاری ندارند.

مشاوره تخصصی در زمینه کانادا

مهاجرت به هر کجای که باشد حتی از شهر خود به شهر دیگری سختی ها و مشقات خود را دارد . تنها چیزی که این مسیر را هموار و خاطره ساز می کند داشتن اطلاعات کافی و گرفتن مشاوره از خبره این مسیر  قبل از بستن گوله بار سفر است. پیشتازان کانادا مشاوری امین در تمام امور مهاجرتی شما خواهد بود

تجربه، دقت و همفکری ما را در مسیر مهاجرت خود به همراه داشته باشید

مراحل پذیرش

اخذ پذیرش و ویزای کانادا از ابتدا با تکمیل فرم ارزیابی آغاز شده و طی ۹ مرحله منجر به اخذ ویزا و ورود شما به کانادا خواهد شد. در زیر با نمایش سلسله مراحل ابتدای اقدام تا ورود به کانادا ذهن شما نسبت به کل فرآیند روشن خواهد شد.

مرحله اول

تکمیل فرم ارزیابی

با تکمیل فرم ارزیابی شما ایمیل تایید فرم را از ما دریافت خواهید کرد

مرحله دوم

بررسی اطلاعات شما

کارشناسان و مشاوران پیشتازان کانادا در دفتر تورنتو شرایط شما را بررسی می کنند

مرحله سوم

ارائه مشاوره جهت انتخاب رشته و شهر

کارشناسان ما وقت مشاوره حضوری یا تلفنی برای شما تعیین خواهند کرد

مرحله چهارم

عقد قرارداد

قرارداد تحصیلی را جهت شروع اقدام عقد می نمایید

مرحله پنجم

ارسال چک لیست مدارک

ارائه چک لیست مدارک مورد نیاز از دفتر کانادا

مرحله ششم

بررسی مدارک و ارسال به مرکز آموزشی

بررسی مدارک در دفتر کانادا و ارسال به مدرسه ،کالج یا داشگاه بعد از تکمیل

مرحله هفتم

دریافت نامه پذیرش

دریافت نامه پذیرش از مرکز آموزشی مورد درخواست

مرحله هشتم

دریافت ویزا و اجازه تحصیل در کانادا

دریافت ویزای و اجازه تحصیل برای متقاضی و گاها همراه متقاصی 

مرحله نهم

با توجه به تاریخ اغاز کلاسها ، اقدام برای تهیه بلیط

موسسه پیشتازان بعد از ورود به کانادا شما را تنها نخواهد گذاشت

رضایتمندی از خدمات ما

تغییر زبان

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com