کالج

تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در کالج های معتبر کانادا یکی از به صرفه ترین روش مهاجرتی به کانادا و در نهایت دریافت اقامت دائم این کشور را به همراه خواهد داشت .
هدف دولت کانادا از راه اندازی و پذیرش دانشجویان بومی و بین المللی پرورش همزمان دانش و مهارت دانشجویان می باشد. در واقع با بهره وری از هوش دانشجویان آنان را در مسیر فن و حرفه مورد نظرشان پرورش داده و در عرض دو تا سه سال یک متخصص را راهی بازار کار می کند.

تحصیل در کالج دارای مزیت هایی است که نمی توان نادیده گرفت . بعنوان مثال:

 • امکان تحصیل در کالج های کانادا با مدرک دیپلم، بدون نیاز به مدرک زبان و
  شهریه مقرون به صرفه کالج های کانادا
 • دوره تحصیلی کوتاه تر از دانشگاه
 • آموزش های به روز علمی و کاربردی منطبق با نیازهای بازار کار کانادا،
 • شانس بسیار بالای استخدام دانش آموختگان کالجها بعد و یا در حین تحصیلشان
 • اجازه کار پس از  فراغت از تحصیل از کالج های کانادا
 • و در نهایت بعنوان یک دانش آموخته با سابقه کار کانادایی اماده اخذ اقامت دائم کانادا خواهید شد.

کالج مسیر میانبری است برای کسانی که قصد دارند با تخصص وارد بازار کار کانادا شوند.

موسسه پیشگامان
مزایای

تحصیل در کالج

 • پذیرش آسان و شهریه مناسب
 • تمرکز بر فراگیری علمی و کاربری رشته انتخابی
 • شانس بالای استخدام
 • اقامت دایم یک دانش آموخته با سابقه کار کانادایی

مقاطع تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در کالج های کانادا در سه بخش تقسیم میگردد:

 • فوق دیپلم
 • لیسانس

تحصیل در کالج های کانادا در مقطع فوق دیپلم یک تخصص منحصر بفرد بوده که فقط در کالجها ارایه گردیده وشامل چند نوع مدرک با طول زمان متفاوت می باشد

 • دوره های دوساله و ارایه مدرک College Diploma
 • دوره های سه سال و ارایه مدرک Advance Diploma
 • دوره فوق دیپلم Associate Degree که تنهاتوسط کالج های کانادا ارائه می شود

همچنین برخی از کالجهای دولتی نیز در تعدادی رشته های محدود در مقطع لیسانس نیز پذیرش دارند و گاها ارائه دهنده دوره های یکساله معادل فوق لیسانس نموده اند.
این دوره های یکساله کالج در کانادا موسوم به دوره های Post Graduation Certificate می باشند. که پیش نیاز اخذ پذیرش تحصیلی از آنها تنها با داشتن مدرک دانشگاهی لیسانس با معدل ۱۴ یا بالاتر امکان پذیر می باشد و در طی این دوره ها، آموزشها ترکیبی از آموزش علمی و کاربردی متناسب با نیازهای بروز بازار کار کانادا می باشد.

تفاوتهای تحصیل در کالج با دانشگاه:

 1. ارزان بودن هزینه تحصیل در کالج های کانادا
 2. شرایط آسانتر برای پذیرش
 3. کوتاه بودن طول دوره تحصیل
 4. تحصیل در کالج های کانادا با مدرک دیپلم و بدون مدرک زبان
 5. دوره های آموزشی ورود به بازار  کاردر حین تحصیل

زبان

داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک یا تافل برای بسیاری از دانشجویان بین المللی یک مزیت در تسریع شروع رشته اصلی و درک بهتر و سریعتر در محیط آموزشی و زندگی روزمره رادر بر دارد.اما بسیاری از دانشجویان به دلایل کاری یا تحصیلی خود قادر به ارائه آن در زمان درخواست پذیرش نیستند لذا این نگرانی را مطرح می کنند که آیا شرایط دیگری برای در خواست پذیرش و تحصیل دارند؟

باید گفت که تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان توسط شرکت پیشتازان کانادا برای متقاضیان تحصیلی امکان پذیر است.

ما با داشتن نمایندگی های مختلف کالجها کانادا برایتان پذیرش تحصیلی کالج های کانادا بدون مدرک زبان خواهیم گرفت.
تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان به پذیرش مشروط یا Conditional Offer نام داردو این به این معناست که شرط ورود به رشته مورد نظر منوط به اتمام موفق دوره پیش نیاز زبان اکادمیک است.
طول دوره زبان انگلیسی پیش نیاز بستگی به سطح زبان متقاضی تحصیل در کالج های کانادا داشته که در بدو ورود به کالج تعیین سطح شده  و از دو ماه تا یک سال متغیر است.

 1. 1
  IELTS

  برای اقدام به پذیرش از کالج های کانادا که تمایل به ارایه ایلتس دارند، نیازمند به داشتن ایلتس ۶ اکادمیک هستند.

 2. 2
  TOEFL

  متقاضیان دریافت پذیرش از کالج که ارایه دهنده  مدرک بین لمللی تافل می باشند می بایست حداقل نمره ۸۰ را دارا باشند و هیجکدام از نمرات توانمندی های نوشتاری، گفتاری، شنوایی و خواندن آنها کمتر از ۲۰ نباشد.

مشاوره تخصصی در زمینه کانادا

مهاجرت به هر کجای دنیا که باشد حتی از شهر خود به شهر دیگری سختی ها و مشقات خود را دارد . تنها چیزی که این مسیر را هموار و خاطره ساز می کند داشتن اطلاعات کافی و گرفتن مشاوره از افراد خبره آن مسیر  قبل از بستن کوله بار است. پیشتازان کانادا تمام تلاش خود را برای همراهی در رسیدن به سر منزل مقصود و موفقیت  شما را خواهد کرد.

تجربه، دقت و همفکری ما را در مسیر مهاجرت خود به همراه داشته باشید.

هزینه

هزینه تحصیل در کالجها به مراتب کمتر از تحصیل در دانشگاه می باشد و عموما سالی ۱۴ تا ۱۶ هزار دلار کانادا (البته بسته به رشته و شهر) می تواند متغییر باشد.

لیست شهریه هر رشته که برای دانشجویان بین المللی ارایه می شود در وبسایت آن موسسه درج شده است.

بعد از دریافت پذیرش از کالج متقاضیان ملزم به پرداخت ترم اول(نیم فصل) سال بوده تا با در دست داشتن پذیرش و شهریه وارد مرحله اقدام به ویزا شوند.

به خاطر داشته باشید که هزینه های جانبی کتاب و رفت و آمد و خوراک و زندگی در دستان شماست که میتواند کنترل آن نقش به سزایی در کم کردن هزینه های داشته باشد.

اجازه کار پس از تحصیل

 

دولت کاناداشرایط خوبی را برای کار کردن در حین تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم نموده است.این شرایط کار برای دانشجوی بین المللی براساس نوع دوره تحصیلی به کار تمام وقت یا کار پاره وقت تقسیم میشود. دانشجویانی که در دوره های تمام وقت تحصیل می کنند امکان این را دارند که به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند وحداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند . اما دانشجویان پاره وقت در صورت داشتن مجوز کار محدودیتی در زمان کاری نخواهند داشت.

درآمد کار دانشجویی در کانادا

درآمد در کانادا به دو صورت درآمد بر اساس هرساعت کاری  ( Pay per Hour ) و یا درآمد به صورت ثابت سالانه ( Salary ) محاسبه می گردد. حقوق افراد هر دو هفته یک بار پرداخت میشود و حداقل حقوق را در کانادا در هر استان متفاوت است.

 نکته مهم برای شما دانشجویان این است که  هیچ تفاوتی بین حداقل حقوق کار دانشجویی در کانادا با افراد بومی و سیتیزن وجود ندارد.

تغییر زبان

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com